8. dubna 2019
09:00—16:30
Konference o datech a analytice
Divadlo pod Palmovkou
Zenklova 34, Praha 8

Celodenní konference o datech, webové i ne-webové analytice,
data science a business intelligence v roce 2019.

Pro provozovatele webů, majitele e-shopů, marketingové manažery,
analytiky, online markeťáky, agenturní i freelance konzultanty.

Program konference pro vás s pečlivostí analytikům vlastní připravuje Taste Medio.

Přednášející a témata

Michael Koch

Začátek programu

Celou konferencí vás bude provázet moderátor Michael Koch.

Michael Koch

Michael je projektový manažer v Tastu. Ve firmě mu nikdo neřekne jinak než Bageta. Vztahy s klienty a moderování, tam mu je dobře.

Jan Tichý

Keynote

Analytika je bezesporu důležitá disciplína. Ale nepřeháníme to trochu? Co když už pro samá data nevidíme své uživatele nebo vlastní byznys?

Jan Tichý

Honza spoluvlastní digitální agenturu Taste. Vede analytickou agenturu Taste Medio a vzdělávací agenturu Taste Academy.

Jakub Štěch a Eliška Králová

Jak pomocí machine learningu vytěžovat data z RTB i v CRM?

Co se skrývá pod buzzwordem “machine learning” a jak nám může pomoci zvýšit výkon kampaní? Na případu České spořitelny ukážeme, jak jsme optimalizovali nákup RTB a online data začala pomáhat i ve světě CRM kampaní.

Jakub Štěch a Eliška Králová

Jakub je Senior Data Scientist v DataSentics s.r.o. a student PhD na FJFI ČVUT v Praze – obor Matematika a statistika. Eliška je Product Owner a Digital Data Manager v České spořitelně. Vede agilní tým zaměřený na zpracování a využití digitálních dat.

Jan Kadleček

Nejčastější neduhy v datech Google Analytics

Prakticky si ukážeme nejčastější neduhy v GA, jak je odstranit a v budoucnu se jim vyvarovat. Odnesete si použitelné poznatky, které můžete obratem uplatnit v praxi.

Jan Kadleček

Honza je srdcem a duší webový analytik v Mediu, ale aktuálně má také na starosti vzdělávání a strategický rozvoj klientů v Tastu. Ve zbytku času se nemůže rozloučit s freelancem.

Boril Šopov

Využití neuronových sítí pro detekci podvodů v různých fázích života pojistného produktu

Neuronové sítě za posledních 10 let pronikaly do našich životů více než si uvědomujeme. Pojišťovnictví není výjimkou, i když plno inovací se soustředilo hlavně na klientský servis. V této přednášce se podíváme méně viditelné aplikace v pojišťovnictví – odhalování podvodů.

Boril Šopov

Boril se věnuje ekonometrii a strojovému učení již 10 let. Nyní vede start-up, který se zabývá detekcí pojistných podvodů pomocí neuronových sítí - Searpent.com. Vystudoval řízení rizik na Vrije Universiteit v Amsterdamu a ekonomické teorie na Karlově univerzitě v Praze.

David Špinar a Milan Merglevský

Panelová diskuze: Atribuce vs. kontribuce

Který atribuční model je nejlepší? Kdy který používat a jak moc je důležité zvolit ten správný? Není mnohem důležitější volba správných KPI? Co když máte správný model, ale koukáte na špatné metriky?

David Špinar a Milan Merglevský

David je CEO Miton CZ, dříve působil jako šéf agentury H1.cz a také jako head of performance ve společnosti Google. Milan je co-Founder a CEO Ecommerce-academy.cz a dlouhá léta působí jako marketingový konzultant a Business Analyst.

Giuliano Giannetti

MetaData – kde je hodnota v datech

Data... nejvíc sexy job 21. století a taky hora vyhozených peněz. V průběhu prezentace se pokusím nadhodit problémy, které trápí datovou branži a taky pár podnětů k přemýšlení, až budete hledat téma vaší příští analýzy.

Giuliano Giannetti

Giuliano je od roku 2017 zakladatelem a majitelem datově analytické agentury Revolt BI. Dříve působil jako analytik na Ministerstvu obrany ČR, v technologickém startupu Keboola a jako analytik ve společnosti McKinsey & Company.

Jonáš Rákosník

Automatizace dat u publishera v praxi

Přednáška nabídne pohled pod pokličku jednoho z největších mediálních domů v ČR. Jak s daty pracovali v minulosti a jak s nimi pracují teď? Co vše řeší automatizací?

Jonáš Rákosník

Jonáš je Data Analytik v online inzerci Czech News Center. Dříve působil jako PA specialista ve dvou agenturách.

Hana Kalivodová

Užitečné koncepty k řešení problémů na datových projektech

Analytik má představu, co umí, klient má představu, co chce, a hledají styčnou plochu. Existuje několik zábavných metod, jak samotný proces hledání styčné plochy provést co nejefektivněji. Ty si ukážeme na kanonických příkladech z praxe.

Hana Kalivodová

Hanka čerstvě vede datový tým v Activate, kde začínala jako webová analytička. Studuje filozofii, zajímá se o racionalitu a pořádá letní školu human-aligned AI.

Vojtěch Matoušek

Hledání témat pro homepage Seznamu na základě segmentace publika a obsahu

Jak se chovají uživatelé Seznam.cz? Jaký obsah je zajímá? Ukážeme vám, jak v Seznamu segmentujeme obsah i publikum pomocí klastrové analýzy. Zaměříme se na kategorizaci obsahu na základě zjištěných segmentů a charakteristik uživatelů a využití této segmentace pro doporučení rozšíření nabízeného obsahu.

Vojtěch Matoušek

Vojtěch je analytik obsahu pro Seznam.cz. Zaměřuje se především na statistickou práci se službami Seznam.cz na úrovni kategorizace, vyhodnocování kvality a hledání možných cest rozšiřování obsahu. Jako absolvent oboru sociologie na FF UK klade velký důraz na propojování dat s behaviorálními aspekty studovaného publika.

Roman Appeltauer a André Heller

Ta pravá data pro správná rozhodnutí

Data vám mají především pomáhat dělat správná rozhodnutí. Ukážeme vám, kdy a jak můžete udělat správné rozhodnutí i bez dokonalých dat a jak si honbou za data-driven můžete důležitá data snadno rozbít.

Roman Appeltauer a André Heller

Analytici na volné noze s letitými zkušenostmi, které spojuje nadšení pro pokročilou analytiku, kvalitní data a chytrá řešení problémů.

Honza Mayer

Optimalizace cenotvorby v e-commerce

Stavíme v Dataweps platformu pro optimalizaci cenotvorby na e-shopech. Pojďte se podívat, na jaké problémy narážíme a proč je sakra těžké dělat to pořádně.

Honza Mayer

Honza je CEO firmy Dataweps, denně řeší problémy a příležitosti největších českých eshopů, kterým DW dodává nástroje pro automatizaci a zvyšování $$$.

Prezentace a odkazy

Reporty a články

Video reportáž

Fotogalerie

Oficiální fotogalerie konference na Facebooku

Video rozhovory s řečníky

Partneři

Hlavní partneři

Mediální partneři

Odborní partneři

Konference Restart je akcí, kde se již více než sedm let schází odborníci z oblasti digitálního marketingu, e-commerce a managementu. Patří mezi nejznámější koncepty v daném oboru a hostí řečníky z České republiky i zahraničí. Oslovte v rámci konference přes 300 účastníků přímou prezentací produktů a služeb, nebo se staňte součástí naší online komunikace.

Pro získání veškerých podrobností a nabídky na míru se s námi propojte přes e-mail academy@taste.cz.