5. března 2020
09:00—17:00
Konference o datech a analytice
Divadlo pod Palmovkou
Zenklova 34, Praha 8

Celodenní konference o datech, webové i ne-webové analytice,
data science a business intelligence v roce 2020.

Pro provozovatele webů, majitele e-shopů, marketingové manažery,
analytiky, online markeťáky, agenturní i freelance konzultanty.

Program konference pro vás s pečlivostí analytikům vlastní připravuje Taste Medio.

Přednášející a témata

Michael Koch

Začátek programu

Celou konferencí vás bude provázet moderátor Michael Koch.

Michael Koch

Michael je projektový manažer v Tastu. Ve firmě mu nikdo neřekne jinak než Bageta. Vztahy s klienty a moderování, tam mu je dobře.

Jiří Štěpán

Soumrak session based analytiky. Co bude dál?

Ve světě webové analytiky probíhá plíživá revoluce. Spolehlivost měření postaveného na cookies se rok od roku zhoršuje. Roste význam event based analytiky, nástrojů jako GAv2 nebo Snowplow. Kam jdeme a co dál?

Jiří Štěpán

Jiří vede tým Etnetera Activate, který se snaží vytěžit co nejlepší data z online kanálů. Považuje se za geeka a milovníka syrových dat.

Jakub Kříž

Rozhlas v 21. století, online analytika napříč webem i vzduchem

Rádio v analogu, DAB, web live streamy, Youtube, podcasty, mobilní appky a hybridní televize. Proč a jak implementujeme Google App+Web Analytics, BigQuery a Data Studio do Českého rozhlasu?

Jakub Kříž

Jakub se v Optimics specializuje na online analytické technologie a etický přístup k trackingu. Je autorem nespočtu implementací analytických a marketingových nástrojů napříč internetem.

Pavel Krejsa

Úvod do Google Cloud pro analytiky a dataře

Představíme si základní stavební bloky Google Cloudu a jak vám mohou pomoci při analýze vašich dat, tak abyste nepotřebovali vaše zaneprázdněné IT oddělení.

Pavel Krejsa

Google Cloud Customer Engineer, má 8 let zkušeností s převodem mezinárodních i lokálních firem do Google Cloudu.

Pavel Krejsa

Analýza dat a predikce chování zákazníků s pomocí Google Cloud

Chtěli byste nahlédnout do budoucnosti chování vašich zákazníků? Koupí si tento produkt? Vrátí se k nám? Pojďme si ukázat věštění budoucnosti s vysokou pravděpodobností, pomocí umělé inteligence Google Cloudu. Ověřte si to sami na svých datech, nebudete na to potřebovat IT oddělení ani velké IT znalosti.

Pavel Krejsa

Google Cloud Customer Engineer, má 8 let zkušeností s převodem mezinárodních i lokálních firem do Google Cloudu.

Jakub Štěch

Kde jsou limity zákaznické 360°?

Demonstrujeme propojení online a offline dat na případové studii České spořitelny. Jak vytvořit zákaznickou 360° a kde jsou možná omezení? Jak s cílením souvisí NLP a neuronové sítě? Proč je důležité mít celé datové prostředí u sebe jako klient?

Jakub Štěch

Jakub je Data Science Architect v DataSentics a.s. a student PhD na FJFI ČVUT v Praze – obor Matematika a statistika.

Vojtěch Prokeš

Jak měřit značku s využitím behaviorálních věd

Klasický dotazník funguje úplně jinak než mozek. Image značky proto neumí dobře změřit a s rozhodnutím, jak ji dál rozvíjet, také neporadí. Jak výzkum přizpůsobit lidem, jejich reálnému rozhodování a vnímání? To si ukážeme na příkladu největších českých e-shopů Alza, Mall a CZC.

Vojtěch Prokeš

Sociolog, ředitel výzkumu a spoluzakladatel společnosti Behavio Labs zabývající se aplikací behaviorálních věd v marketingovém výzkumu. Byl u zrodu projektů Mapa voličů nebo Atlas Čechů.

Jan Kadleček

Marketing a data. Umíme v nich najít hodnotu?

AI, ML, neuronové sítě, advanced analysis a ostatní – versus běžný CMO. Všichni chceme dělat super cool data science projekty. Kde ale markeťákům nejčastěji leží v datech tržby a čekají na shrábnutí?

Jan Kadleček

Honza začal svoji cestu jako webový analytik, postupně se propracoval až na výkonnostního marketingového stratéga v Taste. Pomáhá firmám řídit svůj marketing na základě dat.

Lukáš Hurych

Příběh jednoho zákazníka po 3 letech (od návštěvy k vlastní atribuci a CLV)

Podíváme se na zákazníka od jeho první návštěvy až k CLV – jaké příběhy nám prozradí customer-centric analytika, jak pracovat s vlastními (behaviorálními) atribučními modely nebo třeba s offline daty.

Lukáš Hurych

Lukáš je CPO ve společnosti Twisto, které jako jeden ze 3 lidí zakládal. Po večerech si hraje s Pythonem, R, prediktivními modely a dalšími hračkami.

Jan Matoušek

2020: AutoML, aneb nahradí roboti analytiky?

Připraví AutoML datové vědce o práci? Na trhu je patrný razantní nástup automatického machine learningu. Budeme bez práce, nebo naopak? Anatomie AutoML systému, jeho výhody a nevýhody. Jaká práce zbývá? Vyřeší to všechny naše problémy automaticky?

Jan Matoušek

Šéf Data Mind, firmy na data science pro marketing. Autor segmentací a prediktivních modelů.

Kateřina Lahodová

Statistické modely jako další nástroj PPC marketingu

Příklad využití datové analytiky pro zlepšení alokace nákladů na PPC. Od sběru vstupních dat z Google Ads a jejich analýzu, přes výběr a trénování modelů až po implementaci produkčního řešení a zpřístupnění nástroje uživatelům pomocí cloudových služeb.

Kateřina Lahodová

Kateřina je data scientist z Alza.cz, kde pomocí dat a statistiky zlepšuje různé procesy nejen v marketingu. Dříve působila jako seniorní datová analytička v poradenské společnosti.

Ladislav Žižka

Komplexní reporting for dummies

Projdeme si use case komplexního reportingu, ze kterého mohou udělat akční kroky všichni - CEO, střední management, ale i specialisté. Navíc si reporting následně můžete postavit také, dokonce sami a bez účasti dataře.

Ladislav Žižka

Láďa zodpovídá za výkonnostní marketing v Bonami. Věří, že dobrý specialista i manažer by měl být “správně” líný, aby hledal zjednodušení práce v automatizaci.

Prezentace a odkazy

Video reportáž

Reporty a články

Pokud jste napsali vlastní reportáž z konference, dejte nám o ní vědět, rádi ji odsud odkážeme.

Fotogalerie

Oficiální fotogalerie konference na Facebooku

Partneři

Mediální partneři

Odborní partneři

Konference Restart je akcí, kde se již více než sedm let schází odborníci z oblasti digitálního marketingu, e-commerce a managementu. Patří mezi nejznámější koncepty v daném oboru a hostí řečníky z České republiky i zahraničí. Oslovte v rámci konference přes 300 účastníků přímou prezentací produktů a služeb, nebo se staňte součástí naší online komunikace.

Pro získání veškerých podrobností a nabídky na míru se s námi propojte přes e-mail academy@taste.cz.