19. října 2023
09:00—17:00
Konference o datech a analytice
Kino Dlabačov
Bělohorská 24, Praha 6

Celodenní konference o datech, webové i ne-webové analytice, data science a business intelligence v roce 2023.

Dvanáct praktických přednášek zejména pro analytiky, online markeťáky, agenturní i freelance konzultanty, marketingové manažery a provozovatele webů či e-shopů.

Program konference pro vás, s pečlivostí analytikům vlastní, připravuje Taste.

Přednášející a témata

Michael Koch

Úvodní slovo

Celou konferencí bude již tradičně provázet moderátor Michael Koch.

Michael Koch

Michael se věnuje digitálnímu a politickému marketingu očima projektového managementu. V agentuře Taste pracuje na pozici Head of Business Development. Spoluzakládal magazín Digichef.

Jan Tichý

Keynote: Už je čas začít používat data

GDPR máme pořešené, cookie lišty nasazené, Google Analytics zmigrované, CDP se nám už také pomalu zajíždí. Tak co nám do toho spadne letos? Anebo… co třeba místo neustálého hašení nějakých požárů začít ta data konečně už také používat?

Jan Tichý

Honza se již řadu let zabývá poradenstvím v oblasti webové analytiky a Google Analytics. Je Google Certified Trainer. Spoluvlastní digitální agenturu Taste, kde je jako Chief Product Officer odpovědný za strategický, produktový a znalostní rozvoj.

Michal Buzek

Jak řídit firmu prostřednictvím dat

Za poslední roky prošla Heureka Group řadou změn. Jednou z nejzásadnějších byla implementace OKR frameworku do všech oddělení firmy. Tento přístup pomáhá definovat strategii firmy, hlídá jednotný focus všech oddělení na pár vybraných cílů a především se opírá o data, která definují (ne)úspěch plnění dané strategie. Michal představí, jak nyní Heureka Group funguje, jakou roli má práce s daty či BI oddělení ve firmě a nasdílí tipy, jak se do takového stavu dostat (třeba i rychleji).

Michal Buzek

Michal pracoval téměř deset let v Seznam.cz, kde kromě vedení analytického oddělení měl na starost produktový rozvoj interního webanalytického nástroje nebo například součinnost při zavádění Kebooly a BI reportingu do firmy. Po krátké zkušenosti v Moneta Money bank pracuje od roku 2017 v Heureka Group, kde se snaží, aby se ke kolegům napříč odděleními dostávaly informace, které jim pomohou měnit jejich každodenní fungování a budou podporovat dosažení firemní strategie. Zaměřuje se také na využívání dat v budování vztahů s klienty Heureka Group a jejich monetizaci.

Radek Hudák

Customer journey jako cesta z temnoty špatných firemních rozhodnutí a chyb

Žijeme v době, kdy konkurence je jen jeden klik daleko. V době, kdy ke všemu máme desítky různých datových zdrojů. Přesto firmy dělají chyby za statisíce, kvůli chybějícímu pohledu na celou zákaznickou cestu. Ukážeme si, jak si ji zmapovat, jak si nastavit jednotlivé KPi, jak dělat lepší rozhodnutí a díky tomu dosahovat lepších firemních výsledků.

Radek Hudák

Radek působil jako CMO Shoptetu, Slevomatu, Knihobotu a jako marketingový konzultant viděl a vidí "marketingové problémy" u top hráčů českého byznysu. Mezi nejpalčivější určitě patří porozumění datům z pohledu customer journey a navázaná spolupráce jednotlivých oddělení. Toto společně se zakladatelem Shoptetu Miroslavem Uďanem chce změnit skrz nový startup Out of Dark.

Jan Šmerhovský

Looker Studio Pro vs Looker

Zdá se, že občas může být těžké rozeznat, co přesně od sebe tyto dva nástroje odlišuje. Na této přednášce se společně podíváme na základní rozdíly. Pohlédneme do jejich fungování, prozkoumáme jejich rozhraní, a co je nejdůležitější, dozvíme se, jak s nimi pracovat. Připravili jsme si také konkrétní ukázky, co Looker umí a povíme si také, kam Looker směřuje.

Jan Šmerhovský

Jan se specializuje na datovou analytiku a AI/ML v Google Cloud a pomáhá zákazníkům modernizovat datový stack. Dříve pracoval v AWS, kde dohlížel na mnoho cloudových nasazení v různých odvětvích. Jan studoval ekonomii na University of Liverpool, obchod a design na Copenhagen School of Design & Technology a Hong Kong Polytechnic University.

Adam Šilhan

Atribuce a inkrementalita - proč, jak a kdy?

Jak spolu vlastně inkrementalita s atribucí souvisí, k čemu se jednotlivé přístupy hodí a k čemu jsou naopak naprosto nevhodné. Ukážeme si nejčastější nástroje a možnosti a probereme, jaké jsou jejich limitace.

Adam Šilhan

Adam vyučuje webovou analytiku na MUNI a je Google trenér pro GA. V igloonetu se zabývá propojováním marketingu s daty, a to i s přesahem do práce s customer value modely.

Šárka Korychová

Singularita v kontextu zákazníka

Kdo je vlastně náš zákazník? Představím různé úrovně, způsoby a dimenze, jak se dívat na zákazníka a jak ho identifikovat. Ukážeme si, že klasické metody, jako jsou kontaktní e-mail nebo telefonní číslo, jsou pouze špičkou ledovce. Podíváme se do komplexnějších faktorů, jako jsou nákupní vzorce, preference a chování, a budeme diskutovat o tom, jak tyto poznatky mohou podnikům pomoci lépe chápat a oslovovat své zákazníky.

Šárka Korychová

Šárka pomáhala firmám s transformací dat do businessově-marketingového využití. V současné roli produktového manažera zkoumá budoucnost technologií a inovací. Přestože její role zdůrazňuje inovace, její datové kořeny a odbornost zůstávají klíčovými.

Ivan Kutil

Gen AI & ML v BigQuery (a naopak)

Data warehouse řešení BigQuery má podporu strojového učení od roku 2018 a lze ho využívat několika způsoby. Nativním využitím BigQuery ML nebo napojením na vzdálený model ve Vertex AI. Naopak můžete využít Vertex AI při práci se strojovým učením a BigQuery jen jako databázi. Velké jazykové modely vám pomohu během dotazování (Duet AI pro BigQuery) nebo můžete využít PaLM 2 Codey pro překlad z přirozeného jazyka na SQL. Generative AI lze také nativně využít v BigQuery pro práci s daty.

Ivan Kutil

Ivan patří k nejvýraznějším odborníkům na Google v Česku. Od roku 2013 je zařazen do elitního programu Google Developer Expert a s jeho specializaci je pouze 20 lidí na světě. V roce 2021 obdržel jako první Čech ocenění Champion Innovators pro Google Cloud. Spoluzaložil firmu AppSatori, která se zaměřuje na Google Workspace a Google Cloud Platform. V ní zastává pozici technického ředitele (CTO) a je odpovědný za strategický, technologický a znalostní rozvoj firmy. Klientům pomáhá s digitální transformací, a to především s automatizací, bezpečností a využitím strojového učení.

Stanislav Račinský

Debugování Google Analytics 4 v aplikacích

Pro aplikace mimo prostředí webového prohlížeče jsou jen velmi omezené možnosti, jak zkontrolovat, jaké eventy a jejich parametry se odesílají do Google Analytics po interakci uživatele s aplikací. Podíváme se na dva standardy aplikací využívající Measurement protokol pro GA4 a zaměříme se na verzi Web&App. Seznámíte se také s testováním aplikací využívajících SDK Firebase, které navíc umožňuje využívat mobilní kontejnery Google Tag Manageru. Ukážeme si z pohledu debugování konkrétní místa v systému Firebase/GTM a příklady chyb, které je možné v určitém místě detekovat.

Stanislav Račinský

Standa se věnuje 13 let webové analytice u korporátních klientů. Na agenturní stranu do společnosti Merkle DACH přešel před rokem a půl. Posedlost po vysoké kvalitě dat jej vedla ke specializaci na implementace a testování webové analytiky ve webových stránkách a v mobilních aplikacích. Jeho heslo je: "Věřím jenom datům postaveným na důkazech jejich správného sběru".

Adam Rakus

Ako zvýšiť spokojnosť zákazníkov a zlepšiť biznis výkon používateľským testovaním

Moja prezentácia bude zameraná na používateľské testovanie ako efektívny nástroj pre zlepšovanie biznisových a používateľských metrík v e-commerce projektoch. Na prípadovej štúdii mobilnej aplikácie BENU lekárne si ukážeme, ako sme postupovali pri meraní používateľskej spokojnosti a zbieraní spätnej väzby, ako sme kombinovali kvalitatívny a kvantitatívny výskum a aký dopad malo testovanie na výslednú používateľskú skúsenosť a komerčné metriky.

Adam Rakus

Adam je designér, který se specializuje na tvorbu špičkových digitálních produktů. Během své 6leté kariéry pracoval na produktech, webech a informačních systémech ve zdravotnickém, bankovním a e-commerce sektoru. Pomohl společnostem, jako je BENU, ZSE Drive, Raiffeisen Bank International nebo SuperFaktura. Momentálně působí v digitálním studiu GoodRequest. Po přednášce s vámi rád přehodí pár slov o architektuře, výběrové kávě nebo anglickém fotbalu.

Petra Dolejšová

Práce s daty v roce 2023 – držíte krok?

Pokrok nezastavíš. Ledaže jsi zákonodárce. Pak to můžeš aspoň zkusit. Jaké novinky se letos udály? Co v dohledné době čekat? Mrkneme na TOP5, které by vaší profi pozornosti neměly uniknout. Prakticky, na příkladech a způsobem, který vás bude bavit.

Petra Dolejšová

Advokátka se specializací na právo v oblasti e-commerce, marketingu, ochranu osobních údajů a značky. Často a ráda předává své know how na školeních, ze kterých vynechává paragrafy, na jejich místo sází příklady z praxe, lehkost a vtip. Posluchačům se nechce věřit, že po jejích přednáškách “chtějí právní přídavek”.

Viet Anh Chu Jakub Kříž

Od teorie k praxi: Efektivní práce s Dataform

Pojďte se seznámit s Dataformem a jeho místem v Google Cloud Platform. Povíme vám, co Dataform je a jak s ním pracovat. Kromě teoretického zakotvení se společně podíváme na praktické využítí Dataformu pro zpracování Google Analytics 4 e-commerce dat z BigQuery.

Viet Anh Chu

Chuan působí v agentuře Optimics jako Account Manager zaměřující se zejména na rozvoj digitální maturity e-commerce klientů. Soustředí se na reálný business přínos dat pro klienty, kdy mu pomáhájí předchozí zkušenosti z klientské strany. V technické rovině se aktuálně věnuje využití cloudu pro marketing, datové kvalitě a automatizaci datových pipeline.

Jakub Kříž

Jakub se narodil spolu s internetem. Přes 20 let se vrtá v počítačích a posledních 10 se v Optimics specializuje na online analytické technologie, etický přístup k trackingu a architekturu cloudových služeb. Je autorem nespočtu návrhů a implementací analytických a marketingových nástrojů napříč internetem a je prakticky nemožné se při brouzdání po webu nesetkat s jeho prací. Dokud nepoužijete μBlok.

Václav Ráš

10 tipů, jak pracovat s BigQuery

Přednáška (kinda workshop) nabídne 10 užitečných tipů pro efektivní využití BigQuery. Dozvíte se, jak optimalizovat dotazy a snížit náklady na provoz, využít uživatelsky definované funkce, identifikovat, kdo může za vysoké náklady na provoz BigQuery, automaticky detekovat anomálie nebo predikovat budoucnost. Vše představím na konkrétních příkladech včetně ukázek kódů.

Václav Ráš

Vašek je datový analytik. Jednou nohou pracuje pro Etneteru Activate, druhou nohou pracuje pro vlastní klienty. Nejraději se hrabe v datech na databázové úrovni. Baví ho jak datová čistota a automatizované datové transformace v BigQuery, tak vizualizace dat v Looker Studiu a složitější analýzy v Pythonu. Využívá zkušeností, které nabral ve velkých korporátech, jako jsou O2, Creditas či Česká televize, ale i u menších startupů, jako je například Qerko. 

Prezentace a odkazy

Video reportáž

Reporty a články

Fotogalerie

Partneři

Hlavní partneři

Odborný partner

Mediální partneři

Partneři akce

Konference Restart je akcí, kde se již více než sedm let schází odborníci z oblasti digitálního marketingu, e-commerce a managementu. Patří mezi nejznámější koncepty v daném oboru a hostí řečníky z České republiky i zahraničí. Oslovte v rámci konference přes 300 účastníků přímou prezentací produktů a služeb, nebo se staňte součástí naší online komunikace.

Pro získání veškerých podrobností a nabídky na míru se s námi propojte přes e-mail academy@taste.cz.